Zwalczanie pluskiew AntyRobak Tępimy szkodniki. Bezwzględnie.

AntyRobak kompleksowe i profesjonalne zwalczanie pluskiew Twojego otoczenia.

Pluskwy to bardzo uciążliwe i niemniej trudne do wytępienia owady, które słyną z tego, że swojej jaja składają w naprawdę trudnodostępnych miejscach. Dodatkowo żywią się one ludzką krwią i z tego powodu mogą przenosić groźne bakterie, takie jak gronkowiec złocisty. Dodatkowo wiele osób ma na nie uczulenie, które objawia się bardzo dokuczliwym swędzeniem.
Pluskwa domowa, czyli Cimex lectularius, to zwierzę, które pojawić się może w każdym domu i nie zawsze nawet zachowanie porządku pomaga się przed tym uchronić. Do wnętrza można je przynieść z zewnątrz, chociażby w karmie dla zwierząt. Przenosi się je także na swoim ubraniu, na przykład podczas pobytu w miejscu o dużym natężeniu ludzi, takim jak komunikacja miejska albo szpital. Niebezpieczne są również używane meble, szczególnie łóżka i kanapy, w których przebywać mogą pluskwy.

Jak wygląda pluskwa?

Pluskwa występująca w domach należy do rzędu pluskwiaków różnoskrzydłych, ale sama skrzydeł nie posiada. Cechą charakterystyczną jest odwłok podzielony na segmenty, który normalnie jest brązowy, a gdy owad się naje – staje się purpurowy. Pluskwa nie jest duża i dlatego trudno jest ją dostrzec gołym okiem. Jej wielkość może się wahać od 3 do 6 milimetrów, przy 3 milimetrach szerokości.
Pluskwa jest także bardzo odporna nawet na niekorzystne warunki, w tym wysoką i niską temperaturę. Swojego żywiciela odnajduje poprzez wyczuwanie termiki ciała oraz reakcje na wydzielany dwutlenek węgla. Są one szybkie i aktywne, szczególnie w nocy. Najbardziej narażonym na atak jest się w trakcie snu, ponieważ pluskwa wyczuwa moment bezruchu.

Jak rozmnaża się pluskwa?

Samica pluskwy jest zdolna do złożenia wielu jaj jednocześnie. W tym celu wybiera niedostępne zaułki, takie jak miejsce przy listwach przypodłogowych, odstępy za meblami, dywany. W zależności od tego, jaka temperatura panuje w pomieszczeniu, okres do wyklucia się larw wynosić może maksymalnie do miesiąca. Po raz kolejny warto tutaj zaznaczyć, że również jaja tych owadów zyskały ponadprzeciętną odporność na niekorzystne warunki, w tym przymrozki. Zabija je dopiero temperatura przekraczająca 45 stopni Celsjusza.
Po czym poznać obecność pluskiew w domu?
Pluskwy pozostawiają mnóstwo drobnych odchodów, które są główną oznaką ich aktywności. Są one drobne, okrągłe. Dodatkowo miejsce występowania tych owadów zaczyna niecodziennie pachnieć, ponieważ unosi się wokół niego zapach zbliżony do malin.
Bardziej namacalnym dowodem na dostanie się do wnętrza tych niechcianych lokatorów są ślady na skórze człowieka. Drobne grudki często umiejscowione w jednej linii albo w trójkącie są bardzo swędzące, wręcz piekące. U niektórych osób znikają dość szybko, u innych natomiast utrzymują się przez dłuższy czas.
Jednak jeżeli śladem obecności pluskiew byłyby wyłącznie ugryzienia, problem nie byłby aż tak poważny. Co o wiele bardziej niebezpieczne, pluskwy przenoszą niestety bardzo groźne bakterie, w tym gronkowca złocistego odpowiedzialnego za uogólnienie zakażenie organizmu. Obecność tej bakterii odpowiada za sepsę, zapalenie szpiku kostnego i wiele innych, równie groźnych chorób. Dlatego każda obserwacja występowania pluskiew w domu wymaga zdecydowanego działania, najlepiej zleconego profesjonalnej firmie, która zajmie się nimi kompleksowo.

Zwalczanie pluskiew

Walka z pluskwami przypomina niekiedy walkę z wiatrakami. Owady mnożą się na tyle szybko, że nawet jeżeli część populacji uda się wybić, kolejne larwy stają się dorosłymi osobnikami. Podstawą jest jednak bezwzględne dbanie o czystość. Przede wszystkim należy starannie odkurzać całe wnętrze, także trudnodostępne miejsca. Elementy materiałowe, takie jak dywany, warto jest uprać w wysokiej temperaturze, jeżeli jest to możliwe. Trzeba także wyparzyć podłogę, na przykład wykorzystując w tym celu mop elektryczny.
Również inne elementy materiałowe: pościel, zasłony, poduszki, trzeba starannie wyprać oraz jak najczęściej wietrzyć. Pluskwy najliczniej występować będą w okolicach łóżka, bo tam mają najłatwiejszy dostęp do swoich żywicieli. Dlatego materiały z tych okolic trzeba prasować w jak najwyższej temperaturze.
Pluskwy nie lubią zapachu nafty, denaturatu i spirytusu. Można wykorzystać te płyny do spryskania miejsc, w których samica składać może jaja. Warto także zabezpieczyć wszelkie szpary, aby owady nie miały łatwej kryjówki.

Tak naprawdę dopiero działanie zorganizowane, to znaczy przeprowadzone przez profesjonalistów, ma szansę w pełni zadziałać. Jeżeli pluskwy pojawiły się w bloku, jest duże prawdopodobieństwo, że u sąsiadów również występują. Zazwyczaj prowadzi się dwukrotne opryski, zgodnie z cyklem życia owada, aby mieć pewność, że po pewnym czasie nie pojawią się nowe larwy.
Mieszkańcy takich rejonów jak: Olsztyn, Olsztynek, Ostróda, Biskupiec, Barczewo, Dobre Miasto, Lidzbark Warmiński, Iława, Bartoszyce, Mrągowo, Szczytno, Nidzica mogą skorzystać naszych usług profesjonalnego usuwania pluskiew. Takie działanie, co najważniejsze, jest w pełni skuteczne, a przy tym bezpieczne dla mieszkańców domu. Skontaktuj się z nami, aby poznać wszystkie szczegóły.

Całodobowa infolinia:

507 093 267

Zapraszamy do kontaktu!

Interesuje Cię dezynsekcja w Olsztynie, Ostródzie, Olsztynku, Dobrym Mieście lub Biskupcu? Działamy w całym województwie warmińsko-mazurskim. Na specjalne zlecenie przyjedziemy do każdego miasta w Polsce.