Zwalczanie-os-szerszeni  wyślij inspektora AntyRobaka Olsztyn.

Drżyjcie osy i szerszenie. Przybywamy.

Dużo os i szerszeni AntyRobak Olsztyn to zmieni.Zwalczanie-os-szerszeni.

Zwalczanie-os-szerszeni  to nie lada sztuka. Nigdy nie próbuj wojować z tymi niebezpiecznymi zwierzętami na własną rękę. Pojedynczy owad zwykle nie stanowi większego zagrożenia, ale co innego ich cały rój. Usuwanie gniazd os i szerszeni pozostaw fachowcom. Bez specjalistycznego sprzętu, wiedzy i doświadczenia likwidacja gniazd os i szerszeni będzie nieskuteczna. A przy tym bardzo ryzykowna. Lepiej skontaktuj się z nami!

zwalczanie-os-szerszeni Olsztyn

Chcesz pozbyć się szerszeni lub os?

Jesteśmy pod telefonem:

507 093 267

Działamy głównie w Olsztynie, Ostródzie, Olsztynku, Dobrym Mieście, i Biskupcu. Masz dla nas specjalne zlecenie? Dojedziemy do każdej innej miejscowości w kraju.

Mamy odpowiedni sprzęt ochronny, drabiny oraz podnośniki. Żądło szerszenia jest bardzo długie i może bez problemu przebić zwykłe ubranie. Potrzebna jest szczelna i wykonana z mocnych materiałów odzież zabezpieczająca przed atakiem tych niebezpiecznych owadów. Tu nie ma miejsca na prowizorkę i amatorszczyznę!

Więcej przydatnych informacji o osach, szerszeniach:

Porą nasilonej inwazji os i szerszeni jest oczywiście lato, a zwłaszcza miesiąc sierpień;

Owady zagrażają szczególnie dzieciom, osobom starszym i alergikom;

Unikaj chodzenia boso po trawie i spędzania czasu pod drzewami owocowymi i w pobliżu kwitnących krzewów;

Zwracaj uwagę na podnoszone z ziemi owoce, na których mogą znajdować się owady. To samo dotyczy zrywanych kwiatów;

Zamontuj moskitiery w oknach, dzięki czemu nie tylko osy i szerszenie, ale także komary i inne owady nie dostaną się do wnętrza domu;

Możesz zakupić specjalny preparat przeciw owadom. Opryskuje się nim futryny drzwi i framugi okien, co skutecznie zniechęca skrzydlatych intruzów przed wlatywaniem do naszych domostw.

Szerszenia europejskiego nazywa się także szerszeniem groźnym. Nie bez powodu! Ten gatunek owada blisko spokrewnionego z osą żądli bardzo dotkliwie (czytaj: boleśnie). Jego jad zawiera zwiększoną dawkę toksyn, a żądło wbijane jest bardzo głęboko… Potworne pieczenie po użądleniu spowodowane jest również tym, że w jadzie znajduje się aż 5% acetylocholiny.

Osy są zwykle bardziej agresywne od szerszeni i łatwiej sprowokować je do nagłego ataku.

Pokarmem szerszeni są głównie inne owady, ale także owoce i soki wybranych drzew.

Nie walcz z groźnymi owadami w pojedynkę!

Pomoże Ci Inspektor AntyRobak:

507 093 267